İngiltere Konsolosluğu Resmi web sitesi değildir, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan site sahibi sorumlu tutulamaz.

İngiltere

Turistik Vizesi

Farklı bir ülkeye kültür amaçlı tur, gezi vb. nedenlerle planlanan kısa süreli seyahatler için turistik vize başvurusu yapılması gerekmektedir.

Eğitim, ticari ve kültürel açıdan dünyanın en büyük ülkelerinin başında gelen İngiltere, turistik açıdan da dünyanın en çok ziyaretçi çeken ülkeleri arasındadır. Turistik ziyaretlerde mevsim fark etmeksizin görülmesi gereken muhteşem yerlere sahiptir. En renkli festivallere ve dünyaca ünlü müzelere ev sahipliği yapan İngiltere’nin turistik ve kültürel zenginliğini gördükten sonra tekrar tekrar ziyaret etmek isteyeceğinizden emin olabilirsiniz.

İngiltere’yi turistik sebeplerden dolayı ziyaret etmek isteyen kişiler İngiltere turistik vizesi almak zorundadırlar. Bu bölümünde İngiltere turistik vizesi ile ilgili bilgileri ve İngiltere turistik vize şartları hakkında aklınıza takılan soruları sizler için hazırladık. Burada ulaşacağınız bilgiler dışında öğrenmek istediğiniz tüm bilgiler için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Turistik Vizesi

Nedir?

Turistik bir amaçla planladığınız İngiltere seyahatleriniz için almanız gereken vizeye İngiltere turistik vizesi adı verilmektedir. İngiltere turistik vizesi alan kişiler en fazla 180 gün konaklama yapma hakkına sahip olurlar.

Turistik Vize Şartları

Nelerdir?

İngiltere turistik vizesi başvurunuzu yapabilmeniz için karşılamanız gereken bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlar;

Yukarıda belirtilen hususlar dışında hazırlamanız gereken evrakların eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir. Bu bilgiler dışında aklınıza takılan soruların cevaplarına uzman danışmanlarımız ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Turistik Vize Başvurusu

Nasıl Yapılır?

İngiltere turistik vizesi başvurunuzu konsolosluktan randevu alarak başlatabilir ve tüm süreci kendiniz yöneterek sonuçlandırabilirsiniz. Fakat bu şekilde yapılan başvuruların olumsuz sonuçlanma riski oldukça fazla olduğu için sizlere bu yolu tavsiye etmiyoruz. Bunun sebebi, evrak hazırlama aşamasında yaşayabileceğiniz kargaşa sebebi ile hatalı evrak teslim etme ve zamanı tasarruflu kullanamamanızı örnek verebiliriz.

Bu nedenle daha sağlıklı bir yol olan, vize danışmanlık merkezi üzerinden başlatılan başvuruları tercih etmenizi öneririz. Uzman danışmanlar ile birlikte takip edilen başvuru sürecinde hata yapma riskinizi ortadan kaldırarak, başvurunuzun sorunsuz bir şekilde sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Turistik Vize İçin Gerekli

Evraklar Nelerdir?

İngiltere turistik vize başvurularınızda hazırlamanız gereken evraklar aşağıda listelenmiştir. Bunlar;

Turistik Vize İle Birlikte Sahip Olunan

Haklar Nelerdir?

İngiltere turistik vizesi ile sahip olabileceğiniz bazı ayrıcalıklar bulunmaktadır. Bu ayrıcalıklar;

Turistik Vizesi

Kaç Günde Çıkar?

Başvuru sürecinizde hazırladığınız evraklarda ve vermiş olduğunuz beyanlarda herhangi bir sorun olmaması durumunda İngiltere turistik vize başvurunuzun sonuçlanma süresi ortalama 3 hafta olmaktadır. Vizenizin sonuçlanma süresi diplomatik temsilciliklerin yoğunluğuna ve resmi tatil günlerine göre değişmektedir.

Turistik Vize İşlemlerinde

Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Tüm vize başvurularında olduğu gibi İngiltere turistik vizesi başvurunuzda da hazırlamanız gereken evraklarda ve başvuru süreciniz boyunca resmi kurumlara vereceğiniz beyanlar başvurunuz için oldukça önemlidir. Bu huşular dışında aşağıda belirtilen maddelerde yaşayacağınız en ufak bir problem, başvurunuzun vize reddi sonuçlanmasına sebep olacaktır. Böyle bir durum ile karşılaşmanız hem zaman hem de maddi olarak zarar görmenize sebep olacaktır.

İngiltere turistik vize başvurularınızda dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlar;

Belirtilen bu hususlara dikkat ederek yapacağınız vize başvurunuz için daha sağlıklı bir alternatifi seçme şansınız bulunmaktadır. Vize danışmanlık merkezi üzerinden hizmet alarak başvuru sürecinizi başlatabilir ve bu sayede işlemlerinizi doğru ve eksiksiz yaparak zamandan da tasarruf edebilirsiniz.

Turistik Vize 2022

Ücreti Nedir?

Her yıl düzenli olarak konsoloslukların vize ücretlerinde yapmış oldukları değişiklikler olmaktadır. İnternet üzerinden yapılan vize ücreti araştırmalarında farklı rakamlarla karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Araştırma yapılan web sayfasının güncel veriler içermemesi yada verilen ücretlerin içerisinde vize merkezlerinin hizmet bedellerinin eklenmesini örnek gösterebiliriz.

Vize başvurularınızın sonuçlanma şekli fark etmeksizin yapmış olduğunuz ödemeleri geri talep etme hakkınızın olmadığını belirtmeliyiz . Bu sebeple vize başvurularınızı vize danışma merkezimiz üzerinden uzman danışmanlarımız ile birlikte gerçekleştirmeniz, vizenizin olumlu sonuçlanması açısından oldukça önemlidir.

İngiltere turistik vize ücreti web sitemizde yer alan İngiltere vize ücretleri sayfasından kontrol edilebileceği gibi güncel vize ücretleri ve gerekli belgelerden haberdar olmak için profesyonel danışmanlık desteği veren uzman ekibimizden herhangi bir ücret ödemeden bilgi alarak başvuru sürecinizi daha kolay yönetebilirsiniz.

Web sitemizin bu sayfasında sizlere vize başvuru sürecinizde turistik vizesi işlemlerinizi yaparken aklınıza takılabilecek;


Turistik vizesi nedir?
Turistik vize şartları nelerdir?
Turistik vize başvurusunu nasıl yaparım?
Turistik vize için gerekli evraklar nelerdir?
Turistik vizesi ile hangi haklara sahip olabilirim?
Turistik vizesi kaç günde çıkar?
Turistik vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Turistik vize ücretleri nedir?

gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalıştık. Bu bilgilerin haricinde vize merkezimizle iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanlarımızdan güncel ve detaylı bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

İngiltere

Elektronik Vize

Online Vize başvurularında uzun süreli ve yorucu bürokratik işlemleri kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmek ve kapıda vize alınan ülkelerde havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olarak uygulanmaya başlanan türdür E-vize. Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Daha çok turistik ve ticari geziler için verilen e-vize / elektronik vize, diğer vize türleri için uygulanmamaktadır.
İngiltere elektronik vize veren ülkeler arasında bulunmamaktadır. İngiltere hükümetinin e-vize ile ilgili çalışmaları olması durumunda, sizlere en güncel bilgileri yine sayfamızda vereceğiz.