İngiltere Konsolosluğu Resmi web sitesi değildir, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan site sahibi sorumlu tutulamaz.

İngiltere

Dil Okulu Vizesi

Yurt dışında dil eğitimi almak isteyen kişiler için bazı ülkelerde ayrıca dil eğitimi vizesi uygulaması bulunmaktadır. Bu sebeple dil eğitimini bu ülkelerde almak isteyen başvuru sahiplerinin almaları gereken vizeye dil okulu vizesi adı verilmektedir.

İngiltere’nin dünya çapında prestijli üniversitelerinin yanında yine kaliteli eğitim veren prestijli dil okullarını da en iyi okullar arasında göstermek yanlış olmaz. İngiltere’de bulunan dil okullarına Estyn ve Education Scotland gibi birçok akreditasyon kuruluşları destek vermektedir. İngiltere dil okulu akreditasyon kuruluşları aşağıda listelenmektedir. Bunlar;

Bu bölümünde İngiltere dil okulu vizesi ile ilgili bilgileri ve İngiltere dil okulu vize şartları hakkında aklınıza takılan soruları sizler için hazırladık.

Dil Okulu Vizesi

Nedir?

İngiltere’de bulunan bir dil okulunda eğitim almak isteyen kişilerin almaları gereken vize türüne İngiltere dil okulu vizesi adı verilmektedir. 6 aydan uzun sürecek olan dil eğitiminiz için bu vize türüne başvurabilirsiniz. Dil okulu vizesi ile İngiltere’de en fazla 11 ay ikamet etme hakkını olmaktadır. İngiltere’de bulunan en iyi dil okullarını aşağıda sizler için listeledik. Bunlar;

Dil Okulu Vizesi

Şartları Nelerdir?

İngiltere dil okulu vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için hükümetin belirlemiş olduğu şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Bu şartlar;

Yukarıda belirtilen hususlar dışında merak ettiğiniz veya aklınıza takılan tüm konular için vize danışma merkezimiz üzerinden uzman danışmanlarımız ile iletişime geçerek başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Dil Okulu Vize Başvurusu

Nasıl Yapılır?

İngiltere dil okulu vizesi başvurusu diğer vize türlerine göre temel evraklar dışında karışık bir sürece sahip olmamaktadır. Fakat yine de başvuru sürecinizin, en doğru şekilde ve zamanı tasarruflu kullanabilmek adına vize danışma merkezi üzerinden başlatılması gerektiğini söylemeliyiz. Tüm süreci kendiniz kontrol etmek ve başvurunuzu destek almadan sonuçlandırmak istemeniz halinde, resmi evraklarda veya resmi kurumlardaki mülakatlarda yapacağınız en ufak bir hata sürecin olumsuz sonuçlanmasına sebep olacaktır. Bu sebeple uzman danışmanlarımız ile birlikte takip edilen başvuru sürecinde hata yapma riskinizi ortadan kaldırarak, başvurunuzun sorunsuz bir şekilde sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Dil Okulu Vizesi İçin Gerekli

Evraklar Nelerdir?

İngiltere dil okulu vize başvurularınızda hazırlamanız gereken evraklar aşağıda listelenmiştir. Bunlar;

Yukarıda belirtilen evraklar dışında yetkili makamların gerekli gördüğü durumlarda farklı evraklar talep edebileceğiniz unutmamalısınız. Evrak hazırlama aşamasında telaşa kapılmadan işlemlerinizi gerçekleştirmeniz oldukça önemlidir. Bu sebeple uzman danışmanlarımızdan destek alarak herhangi bir problem yaşamadan başvuru sürecinizi takip edebilirisiniz.

Dil Okulu Vizesi İle Birlikte Sahip Olunan

Haklar Nelerdir?

İngiltere dil okulu vizesi ile sahip olabileceğiniz bazı ayrıcalıklar bulunmaktadır. Bu ayrıcalıklar;

Dil Okulu Vizesi

Kaç Günde Çıkar?

Başvuru sürecinizde hazırladığınız evraklarda ve vermiş olduğunuz beyanlarda herhangi bir sorun olmaması durumunda İngiltere dil okulu vize başvurunuz ortalama 3 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Vizenizin sonuçlanma süresi diplomatik temsilciliklerin yoğunluğuna ve resmi tatil günlerine göre değişmektedir.

Dil Okulu Vizesi İşlemlerinde

Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

İngiltere dil okulu vizesi başvurunuzda hazırlamış olduğunuz evraklar, süreç içinde yetkili makamlara vereceğiniz beyanlar başvurunuz için oldukça önemlidir. Belirtilen bu durumlarda yaşayacağını herhangi bir problem, vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebep olacaktır. Vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması size hem zaman hem de maddi olarak zarar vereceğini dikkate almalısınız.

İngiltere dil okulu vize başvurularınızda dikkat etmeniz hususlar;

Belirtilen bu hususlara dikkat ederek yapacağınız vize başvurunuz için daha sağlıklı bir alternatifi seçme şansınız bulunmaktadır. Vize danışmanlık merkezi üzerinden hizmet alarak başvuru sürecinizi başlatabilir ve bu sayede işlemlerinizi doğru ve eksiksiz yaparak zamandan da tasarruf edebilirsiniz.

Dil Okulu Vizesi

2022 Ücreti Nedir?

İngiltere vize ücretleri başvurulacak vize türüne, başvuru sahibinin yaşına ve vizenin süresi başta olmak üzere birçok sebepten dolayı değişiklik gösterebilir. Bunun dışında, internette yapacağınız vize ücreti araştırmalarında yanılma payınız oldukça fazladır. Araştırma yaptığınız web sayfasının güncel olmaması yada vize ücretlerine, alabileceğiniz ek hizmetlerin ücretlerinin de eklenerek yayınlaması sizi yanıltabilir. Bu sebeple başvurunuz için vize merkezlerinden herhangi bir danışmanlık hizmeti alıyorsanız, bu hizmet için ödeme yapılacağını belirtmek isteriz. Ayrıca vize başvurunuzun olumlu yada olumsuz sonuçlanma durumu fark etmeksizin ödemiş olduğunuz ücretlerin geri iadesi mümkün olmamaktadır.

İngiltere dil okulu vize ücreti web sitemizde yer alan İngiltere vize ücretleri sayfasından kontrol edilebileceği gibi güncel vize ücretleri ve gerekli belgelerden haberdar olmak için profesyonel danışmanlık desteği veren uzman ekibimizden herhangi bir ücret ödemeden bilgi alarak başvuru sürecinizi daha kolay yönetebilirsiniz.

Web sitemizin bu sayfasında sizlere vize başvuru sürecinizde dil okulu vizesi işlemlerinizi yaparken aklınıza takılabilecek;


Dil okulu vizesi nedir?
Dil okulu vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Dil okulu vize ücretleri nedir?
Dil okulu vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Dil okulu vizesi kaç günde çıkar?
Dil okulu vizesi ile hangi haklara sahip olabilirim?
Dil okulu vize başvurusunu nasıl yaparım?
Dil okulu vize şartları nelerdir?

gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalıştık. Bu bilgilerin haricinde vize merkezimizle iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanlarımızdan güncel ve detaylı bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

İngiltere

Elektronik Vize

Online Vize başvurularında uzun süreli ve yorucu bürokratik işlemleri kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmek ve kapıda vize alınan ülkelerde havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olarak uygulanmaya başlanan türdür E-vize. Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Daha çok turistik ve ticari geziler için verilen e-vize / elektronik vize, diğer vize türleri için uygulanmamaktadır.
İngiltere elektronik vize veren ülkeler arasında bulunmamaktadır. İngiltere hükümetinin e-vize ile ilgili çalışmaları olması durumunda, sizlere en güncel bilgileri yine sayfamızda vereceğiz.