İngiltere Konsolosluğu Resmi web sitesi değildir, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan site sahibi sorumlu tutulamaz.

İngiltere

Ticari Vize

Herhangi bir ticari faaliyet amacı ile fuar, konferans, toplantı, kontrat, iş görüşmesi, anlaşma gibi farklı bir ülkede ticari faaliyetlerde bulunmak isteyen kişiler ticari vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Diğer ülkelerin aksine İngiltere ticari vizesi ile ülkeye giriş yapıldıktan sonra 6 ay süre ile konaklama yapılabilmektedir.

Uçak ve motorlu taşıt üretimi yanı sıra finans ve iletişim sektörlerinde en gelişmiş ülkelerin başında gelen İngiltere’de ticari olarak faaliyet göstermek isteyen veya ülkede bulunan güçlü şirketlerin bünyesinde olmak isteyenlerin sayısı her geçen gün ciddi derecede artmaktadır. Ayrıca eğitim kalitesi olarak iyi seviyede üniversitelere ev sahipliği yapması sebebi ile eğitim alanında da güçlü bir ülke konumundadır. Bu sebeple, güçlü ekonomisi sayesinde birçok yatırımcıyı ve iş ortaklığı yapmak isteyen kurumlar açısından cazip bir ülkedir.

Ticari vize ile ilgili öğrenmek istediğiniz tüm bilgileri ve ticari vize şartları hakkında aklınıza takılan soruların cevaplarına, vize merkezimiz ile iletişim kurarak uzman danışmanlarımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Ticari Vize

Nedir?

İngiltere’ye ticari bir amaçla seyahat etmek isteyen kişilerin almaları gereken vize türüne İngiltere ticari vizesi adı verilmektedir. İngiltere ticari vizesi ile ticari amaç doğrultusunda 6 aya kadar konaklama yapılabilmektedir. İngiltere’ye ticari vize alabilmeniz için aşağıda belirtilen kriterler karşılanıyor olması gerekmektedir. Bunlar;

Ticari Vize

Şartları Nelerdir?

İngiltere’ye yapacağınız ziyaretinizin hangi ticari amaçla yapılacağı bu ticari amaca göre hangi evrakları hazırlamanız gerektiği ile ilgili net bir bilgiye sahip olmalısınız. Bu önemli hatırlatmadan sonra İngiltere ticari vize başvuru şartlarını aşağıdaki gibi listeleyebiliriz.

Ayrıca İngiltere ticari vize başvurularınızda hazırlamanız gereken evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde konsolosluğa teslim etmeniz gerekmektedir. Listedeki hususlarda veya hazırlayacağınız belgelerde herhangi bir problem olması durumunda başvurunuz vize reddi ile sonuçlanacağı için son derece dikkatli bir şekilde süreci tamamlamalısınız. Belirtilen bu hususlar dışında merak ettiğiniz tüm detayları uzman danışmanlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Ticari Vize Başvurusu

Nasıl Yapılır?

İngiltere ticari vizesi başvurunuzda konsolosluk üzerinden randevu aldıktan sonra tüm sürecin sadece sizin kontrolünüzde olduğu bir yol izleyebilirsiniz. Fakat unutulmamalıdır ki; bu şekilde yapılan başvurularda tüm süreç boyunca yapacağınız işlemlerde herhangi bir destek almamanız süreci riskli hale getirecektir. Riskleri en aza indirebilmek adına daha sağlıklı bir yol olan vize merkezimiz üzerinden yapılacak başvuruları tavsiye ediyoruz. Bu şekilde yapılan başvurularda uzman danışmanlarımızın yönlendirmeleri ve desteği sayesinde vize reddi riskinizi en aza indirebilir ve zamandan da ciddi derecede tasarruf edebilirsiniz.

Ticari Vize İçin Gerekli

Evraklar Nelerdir?

İngiltere ticari vizesi için hem sizin hem de İngiltere’de sizi davet eden kurumun temin etmesi gereken birçok evrak bulunmaktadır. Bu sebeple, aşağıda belirtilen evraklarda dikkat etmeniz gereken çalışma şekliniz ve ne tür bir ticari amaçla seyahatinizi gerçekleştireceğinizdir.

 1. Çalışanlar için;
  • Faaliyet Belgesi
  • Şirket İmza Sirküleri
  • Ticaret Sicil Gazetesi
  • Vize Talebi Dilekçesi
  • SGK Giriş ve SGK Hizmet Dökümü
  • Başvuru sahibinin firmadaki görevini belirten belge
  • İngiltere’da bulunacağınız süre boyunca masraflarınızın çalıştığınız kurum tarafından karşılanacağını gösterir belge
 2. Şirket sahipleri için;
  • Ticaret veya Sanayi Sicil Odası Kaydı (6 aydan eski olmamalı)
  • Ticaret Sicil Gazetesi
  • Faaliyet Belgesi
  • Vergi Levhası
  • Şirket banka hesapları dökümü (son 3 aylık kaşeli ve imzalı)
  • Şirket İmza Sirküleri
  • Vize Talebi Dilekçesi
 3. Emekliler için;
  • Emekli maaşının alındığı bankadan son 3 aya ait hesap dökümü (ıslak imzalı ve kaşeli)
  • Emekli cüzdanı fotokopisi

Ticari Vize İle Birlikte Sahip Olunan

Haklar Nelerdir?

İngiltere ticari vizesi ile birlikte sahip olacağınız bazı ayrıcalıkları aşağıda sizler için belirtiyoruz. Bu ayrıcalıklar;

Ticari Vizesi

Kaç Günde Çıkar?

Hazırladığınız tüm evraklarda ve resmi kurumlara vermiş olduğunuz beyanlarda herhangi bir sorun olmaması durumunda İngiltere ticari vizenizin sonuçlanma süresi ortalama 3-4 hafta olmaktadır. Resmi makamların yoğunluğu ve tatil günlerinin süreyi etkileyeceği de unutulmamalıdır.

Ticari Vize İşlemlerinde

Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Ticari vize başvurularınızda hazırlanan evraklar ve verilen beyanlar ile ilgili herhangi bir sorun olması ve bunun dışında aşağıda belirtilen huşularda yaşanacak en küçük bir problemde başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Böyle bir durumda vize başvurunuz için ödemiş olduğunu ücretlerin geri iadesi talep edilemez. Ayrıca yapacağını yeni bir başvuruda aynı ücretleri tekrar ödemek zorunda kalacağınızı unutmamalısınız.

Başvuru süreciniz boyunca yaşayabileceğiniz evrak kargaşası sebebi ile vizenizin olumsuz sonuçlanma riski oldukça fazladır. Bu sebeple, başvuru sürecinizi vize danışma merkezimiz üzerinden başlatarak riski en aza indirebilirsiniz. Uzman danışmanlarımız aracılığı ile yapılacak işlemlerde hem zamandan tasarruf etmiş olursunuz hem de işlemlerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ticari Vize

2022 Ücreti Nedir?

İnternet üzerinden vize ücretlerini araştırdığınızda farklı rakamlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun başlıca sebepleri arasında, araştırma yaptığınız web sitesinin güncel olmaması yada belirtilen vize ücretlerine vize merkezlerinin ek hizmet bedellerinin de eklenmiş olması diyebiliriz. Bu sebeble;

İngiltere ticari vize ücreti web sitemizde yer alan İngiltere vize ücretleri sayfasından kontrol edilebileceği gibi güncel vize ücretleri ve gerekli belgelerden haberdar olmak için profesyonel danışmanlık desteği veren uzman ekibimizden herhangi bir ücret ödemeden bilgi alarak başvuru sürecinizi daha kolay yönetebilirsiniz.

Web sitemizin bu sayfasında sizlere vize başvuru sürecinizde ticari vize işlemlerinizi yaparken aklınıza takılabilecek;


Ticari vize nedir?
Ticari vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Ticari vize ücretleri nedir?
Ticari vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Ticari vize kaç günde çıkar?
Ticari vizesi ile hangi haklara sahip olabilirim?
Ticari vize başvurusunu nasıl yapabilirim?
Ticari vize şartları nelerdir?

gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalıştık. Bu bilgilerin haricinde vize merkezimizle iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanlarımızdan güncel ve detaylı bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

İngiltere

Elektronik Vize

Online Vize başvurularında uzun süreli ve yorucu bürokratik işlemleri kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmek ve kapıda vize alınan ülkelerde havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olarak uygulanmaya başlanan türdür E-vize. Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Daha çok turistik ve ticari geziler için verilen e-vize / elektronik vize, diğer vize türleri için uygulanmamaktadır.
İngiltere elektronik vize veren ülkeler arasında bulunmamaktadır. İngiltere hükümetinin e-vize ile ilgili çalışmaları olması durumunda, sizlere en güncel bilgileri yine sayfamızda vereceğiz.