İngiltere Konsolosluğu Resmi web sitesi değildir, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan site sahibi sorumlu tutulamaz.

İngiltere

Nişanlı Vizesi

İngiltere vatandaşı ile nişanlı olan farklı bir ülke vatandaşının İngiltere sınırları içerisine girebilmesini sağlayan vize türü Nişanlı vizesidir. Bu vize türü ile hakkında birçok bilgi ve detay bulunmaktadır. Nişanlı vizesi ile İngiltere topraklarında ne kadar süre kalınabildiği ve ülkeye giriş yaptıktan sonra hangi işlemlerin yapılması gerektiği web sitemizin bu bölümünde diğer başlıklar altında sizler için detaylandırılmıştır.

Nişanlı vizesi başvurusunda bulunan kişi bekar çocukları için de aynı şekilde başvuru yapma hakkına sahiptir. Nişanlı vizesi ile İngiltere’ye giriş yapıldıktan sonra uygulanması gereken prosedürler mutlak suretle yerine getirilmelidir.

İngiltere Nişanlı vizesi ile ilgili web sitemizde verilen bilgilerin dışında, Nişanlı vize şartları hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına vize danışma merkezimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Uzman danışmalarımız ile yapacağınız görüşmeler neticesinde başvurunuzu daha rahat gerçekleştirme şansına sahip olduğunuzu belirterek bilgilendirmemize devam edebiliriz.

Nişanlı Vizesi

Nedir?

İngiliz vatandaşı olan biri ile nişanlı olmanı durumunda İngiltere topraklarına kısa süreli giriş yapabilmek için alabileceğiniz vize türüne Nişanlı vizesi adı verilmektedir. Nişanlı vizesi ile 6 aya kadar İngiltere topraklarında bulunabilirsiniz ve bu süre zarfı içinde nişanlı olduğunuz kişi ile evliliğinizi gerçekleştirmiş olmak zorundasınız. Eğer evlilik şartı gerçekleşmez ise vize sürenizi 6 ay daha uzatabilirsiniz fakat yetkililere evliliğinizin gerçekleşmesine engel olacak gereçli bir kanıt sunmanız ve uzatılacak 6 aylık periyot içerisinde mutlaka evliliğin gerçekleşeceğini kanıtlayan belgeler sunmanız gerekecektir.

Nişanlı Vizesi

Şartları Nelerdir?

İngiltere’de bir partneriniz var ve bu kişi ile evlenip, İngiltere’de yaşamaya başlayarak yeni bir düzen kurmak istiyorsunuz. O zaman şu sorunun cevabının en detaylı şekilde bilmelisiniz; Nişanlı vizesine sahip olmak için şartlar nelerdir ?

Nişanlı vizesi şartlarını maddeler halinde şu şekilde sıralayabiliriz. Bu şartlar;

Ayrıca yukarıda belirtilen şartlar dışında tüm vize başvurularında olduğu gibi İngiltere’ye girişinize engel olacak herhangi bir adli sicil kaydınızın olmaması ve toplumu tehlikeye atacak herhangi bir sağlık probleminizin olmaması gerekmektedir. Belirtilen şartlar ve bunların dışında aklınıza takılabilecek tüm soruların cevapları için vize danışma merkezimiz üzerinden uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru sürecinizde hazırlamanız gereken evraklar oldukça fazladır ve bu sebepler yaşanabilecek bir evrak kargaşası nedeni ile sürecin olumsuz sonuçlanmasına istinaden vize reddi ile karşılaşma riskiniz bulunmaktadır. Bu riski en aza indirebilmek için vize merkezim ile başvurun sürecinizi başlatabilirsiniz.

Nişanlı Vizesi Başvurusu

Nasıl Yapılır?

İngiltere Nişanlı vizesi ile ilgili yukarıda belirtmiş olduğumuz şartlar dışında hazırlamanız gereken evraklarla ilgili bir karışıklık yaşamamak adına başvurunuzu vize merkezi vasıtası ile başlatmanızı tavsiye ediyoruz. Bu şekilde yapılacak başvurularda uzman danışmanlar ile birlikte başvuru sürecinizi yönetebileceğiniz için hem sürecin olumsuz sonuçlanma riskini azaltmış hem de zamandan ciddi derecede tasarruf etmiş olursunuz.

Bunun dışında vize başvurunuzu kendiniz de yapabilirsiniz fakat bu şekilde yapılan başvuruların riskleri oldukça fazladır. Öncelikle İngiltere konsolosluğundan randevu almalısınız ve ardından evrak hazırlama adımına geçebilirsiniz. Hazırladığınız evrakları konsolosluğa yine kendiniz teslim ederek tüm sürecin takibini bizzat yapmış olursunuz. Peki bu şekilde yapılan başvuruların riski nedir ? Başvuru süreciniz açısından çok önemli olan bu sorunun cevabını şu şekilde verebiliriz !

Nişanlı vizesi şartları ve hazırlanması gereken evrakların fazla olduğunu görmektesiniz ve bu şekilde sürecin tüm adımlarını kendiniz takip etmek istediğinizde olası bir evrak kargaşası sebebi ile hatalı yada eksik evrak teslim etme riskiniz oldukça fazladır. Tabii ki böyle bir durumda hiç şüphesiz başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Bu sebeple, başvurunuzun uzman kişiler ile birlikte yapılması süreç açısından hayati önem taşımaktadır.

Nişanlı Vizesi İçin Gerekli

Evraklar Nelerdir?

İngiltere Nişanlı vizesi başvurularında hem sizin hem de İngiltere vatandaşı olan partnerinizin hazırlaması gereken birçok evrak bulunmaktadır. Her iki tarafın hazırlaması gereken bu evrakları aşağıda ayrı ayrı olacak şekilde sizler için listeliyoruz.

Yukarıda belirtilen evraklardan da anlayacağınız üzere oldukça karmaşık ve değişiklik gösteren bir sürecin sizi beklediğini bilmeniz gerekmektedir. Fakat merak etmeyin ve telaşa kapılmayın çünkü vize merkezimiz üzerinden uzman danışmalarımız ile beraber başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz. İletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak bu karmaşık süreci hata riskinizi en aza indirerek tamamlayabilirsiniz.

Nişanlı Vizesi İle Birlikte

Sahip Olunan Haklar Nelerdir?

Nişanlı vizesi başvurunuzun olumlu sonuçlanması ile İngiltere topraklarında bazı haklara sahip olacaksınız. İngiltere’ye giriş yaptıktan sonra belirli süreler ile bu haklarınız daha fazla genişleyecek ve sonucunda İngiliz vatandaşı olmaya hak kazanacağınızı belirtmek isteriz.

Nişanlı Vizesi

Kaç Günde Çıkar?

İngiltere Nişanlı vize başvuru sürecinizde herhangi bir problem çıkmaması halinde ortalama 3 ay içerisinde sonuçlanacaktır. Resmi kurumların yoğunluğu ve tatil günleri vizenizin sonuçlanma süresini etkileyebilir.

Nişanlı Vizesi İşlemlerinde

Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

İngiltere Nişanlı vizesi başvurularında dikkat edilmesi gereken birçok durum bulunmaktadır. Bunları sizin için aşağıda listeliyoruz.

Yukarıda belirtilen hususlar dışında hazırlamanız gereken evrakların fazla olması evrak karmaşıklığına neden olabilmektedir. Bu sebeple başvuru sürecinizde yapılacak herhangi bir hata başvurunuzun olumsuz sonuçlanarak vize reddine sebep olacağını unutmamalısınız. Vize reddi ile sonuçlanan başvurularda yapmış olduğunuz ödemeleri hiçbir şekilde geri talep edemezsiniz. Ayrıca vize başvurunuz esnasında vize danışma merkezi üzerinden ek hizmet ödemesi yaparak destek aldıysanız, bu yapılan hizmet ödemeleri de geri iade edilemez.

Tekrar yapılacak vize başvurularında aynı ücretleri ödemeniz gerekmektedir. Bu şekilde zamanınızı boşa harcamamak ve maddi olarak zarara uğramamak adına başvurularınızı vize merkezimiz üzerinden başlatmanızı tavsiye ederiz. Uzman danışmanlarımız ile birlikte yapacağınız başvurularınızın olumsuz sonuçlanma riski az olmakla birlikte zamandan da ciddi anlamda tasarruf etmiş olacaksınız.

Nişanlı Vizesi

2022 Ücreti Nedir?

İngiltere Nişanlı vize ücretleri ile ilgili internette birçok farklı rakamlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun sebebi araştırma yaptığınız sitenin güncel bilgiler vermemesi olabilir. Ayrıca konsoloslukların farklı dönemlerde vize ücretlerine revize yapmaları da bir sebep olabilir. başvuru sahibinin yaşı başta olmak üzere bazı sebeplerden dolayı değişiklik görülmektedir. Bir başka sebep ise; web sitelerinde gördüğünüz ücretlerin içerisinde vize merkezlerinin verdikleri ek hizmet bedelleri ile birlikte yazılmış olabilme ihtimalidir.

Bu sebeple, Nişanlı vize ücreti ile ilgili bilgilere web sitemizde yer alan İngiltere vize ücretleri sayfasından kontrol edilebilirsiniz. Ayrıca güncel vize ücretleri ve gerekli belgelerden haberdar olmak için profesyonel danışmanlık desteği veren uzman ekibimizden herhangi bir ücret ödemeden bilgi alarak başvuru sürecinizi daha kolay yönetebilirsiniz.

Web sitemizin bu sayfasında sizlere vize başvuru sürecinizde Nişanlı vizesi işlemlerinizi yaparken aklınıza takılabilecek;


Nişanlı vizesi nedir?
Nişanlı vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Nişanlı vize ücretleri nedir?
Nişanlı vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Nişanlı vizesi kaç günde çıkar?
Nişanlı vizesi ile hangi haklara sahip olabilirim?
Nişanlı vize başvurusunu nasıl yaparım?
Nişanlı vize şartları nelerdir?

gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalıştık. Bu bilgilerin haricinde vize merkezimizle iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanlarımızdan güncel ve detaylı bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

İngiltere

Elektronik Vize

Online Vize başvurularında uzun süreli ve yorucu bürokratik işlemleri kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmek ve kapıda vize alınan ülkelerde havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olarak uygulanmaya başlanan türdür E-vize. Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Daha çok turistik ve ticari geziler için verilen e-vize / elektronik vize, diğer vize türleri için uygulanmamaktadır.
İngiltere elektronik vize veren ülkeler arasında bulunmamaktadır. İngiltere hükümetinin e-vize ile ilgili çalışmaları olması durumunda, sizlere en güncel bilgileri yine sayfamızda vereceğiz.