İngiltere Konsolosluğu Resmi web sitesi değildir, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan site sahibi sorumlu tutulamaz.

İngiltere

Transit Vize

Seyahat etmeyi planladığınız bir ülkeye farklı bir ülkeden aktarma yaparak gidecek olan kişilerin transit vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. İster havayolu ister karayolu fark etmeksizin transit vize kullanımında ulaşım şekli dikkate alınmamaktadır.

Transit vize başvurularında en çok dikkat edilmesi gereken durum, hedef ülke ile aktarma yapılacak ülkenin evraklarının ayrı ayrı hazırlanması gerekmektedir. Ayrıca transit vize sahipleri, aktarma yaptıkları ülkenin sınırları içerisinde serbest dolaşım hakkına sahip olamazlar.

Bu bölümünde sizlere transit vizesi ile ilgili gerekli olan bilgileri ve transit vize şartları hakkında dikkat etmeniz gereken hususları hazırladık. Sayfamızdaki bilgiler dışında aklınıza takılan tüm soruların cevapları için vize danışmanlık merkezimiz ile iletişime geçerek sorularınıza hızlı ve doğru cevaplar alabilirsiniz.

Transit Vize

Nedir?

İngiltere transit vizesi, seyahat etmeyi planladığınız bir ülkeye gitmek için İngiltere’yi aktarma yapılacak ülke olarak kullanılmasını sağlayan vize türdür. Aktarma süresi 24 saati aşmayan durumlarda transit vize başvurusuna gerek olmamaktadır. Fakat 24 saatten fazla bekleme süresi olan aktarmalar için transit vize başvurusu yapılması zorunludur.

Avusturalya, Kanada, Yeni Zelanda veya ABD’ye seyahat edecek olan kişiler İngiltere transit vizesinden muaf sayılmaktadır.

Ayrıca İngiltere transit vizesi iki sınıfa ayrılmaktadır. Bunlar;

Transit Vize

Şartları Nelerdir?

İngiltere transit vize başvurusu yapabilmeniz için öncelikle hedef ülkeye gitmek için İngiltere’nin aktarma yapılacak ülke olduğunu kanıtlamanız gerekmektedir. Asıl gidilecek ülke ile aktarma yapılacak ülke olan İngiltere için ayrı evraklar hazırlanması gerekmektedir. Bu sebeple evrak hazırlama aşamasında evrak kargaşası yaşama riskiniz olmaktadır. Bu riskle hatalı yada eksik evrak teslim edilmesi durumunda başvurunuzun olumsuz sonuçlanacağını belirtmek isteriz. Bu riski en aza adına başvuru sürecinizi danışma merkezimizden destek alarak başlatabilir ve bu sayede başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanmasını engellemiş olursunuz.

Yukarıda belirtilen konular dışında aklınıza takılacak tüm soruların cevaplarına vize danışma merkezimiz üzerinden uzman danışmanlarımızla iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Transit Vize Başvurusu

Nasıl Yapılır?

İngiltere transit vize başvurunuz için İngiltere Konsolosluğu üzerinden randevu aldıktan sonra tüm süreci kendiniz takip ederek başvurunuzu sonuçlandırabileceğiniz riskli bir yol izleyebilirsiniz. Riskli olmasının sebebi, tüm süreci takip ederken hazırlanan evraklarda hata yapabilecek olmanızdır. Bu durumda daha sağlıklı bir alternatif olan vize danışma merkezi üzerinden yapılan başvuru şeklini tavsiye ediyoruz. Uzman danışmanların, en güncel bilgilerle sizleri doğru yönlendirmeleri sayesinde başvuru sürecinizin olumsuz sonuçlanma riskini en aza indirmiş olacaksınız.

Transit Vize İçin Gerekli

Evraklar Nelerdir?

İngiltere transit vize başvurularınızda hazırlamanız gereken evraklar aşağıda listelenmiştir. Bunlar;

Hazırlamanız gereken evraklarda hedef ülke ve aktarma yapılacak olan İngiltere için evraklarınızı ayrı ayrı hazırlamanız gerektiğini unutmamalısınız. Herhangi bir evrak kargaşası yaşamamak adına, bu süreci uzman danışmanlar ile beraber takip etmeniz başvuru süreciniz için daha sağlıklı olacaktır.

Transit Vize İle Birlikte Sahip Olunan

Haklar Nelerdir?

İngiltere transit vizesi sizlere, İngiltere topraklarında en fazla 48 saat bulunma hakkı vermektedir. Bu süreyi isterseniz havalimanında kalarak, isterseniz de havalimanı dışında konaklayarak geçirebilirsiniz.

Transit Vize

Kaç Günde Çıkar?

Çeşitli nedenlerden dolayı vize başvurularının sonuçlanma süresi farklılık göstermektedir. Fakat en çok etki eden faktörlerden biri, hazırlamış olduğunuz evraklarda herhangi bir problem olmamasıdır. Bunun dışında diplomatik temsilciliklerin yoğunluğu ve resmi tatil günlerine göre İngiltere transit vizeniz ortalama 3 hafta içerisinde sonuçlanacaktır.

Transit Vize İşlemlerinde

Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Aşağıda sizler için belirtmiş olduğumuz dikkat edilmesi gereken hususlarla alakalı bir sorun yaşamanız durumunda, İngiltere transit vizesi başvurunuzun olumsuz sonuçlanabileceğini belirtmek isteriz.

Burada belirtmek istediğimiz diğer bir konu, İngiltere transit vize başvurunuzu vize danışmanlık hizmeti alarak yapmanız size hem zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak hem de başvurunuzun olumsuz sonuçlanma riskini en aza indirmenize yardımcı olacaktır.

Transit Vize

2022 Ücreti Nedir?

İngiltere transit vize ücreti ile ilgili internet üzerinden yapılan araştırmalarda farklı rakamlarla karşılaşma olasılığınız yüksektir. Bunun sebebi, vize harç bedeline ek olarak herhangi bir vize danışma merkezi ek hizmetlerinin ücretlerinin de tutarın içinde yazılmasıdır. Ayrıca araştırma yaptığınız sitenin güncel olmaması sizi yanlış bilgilendirecektir.

Herhangi bir sebeple olumsuz sonuçlanan bir vize başvurusu için ödemiş olduğunuz ücretleri geri talep etme hakkınız bulunamamaktadır. Vize başvurunuzu vize danışma merkezi üzerinden bir ek hizmet alarak yaptıysanız, bu ek hizmetler için de ödemiş olduğunuz ücretleri geri talep edemezsiniz.

Belirtmiş olduğumuz bu hususlara istinaden, İngiltere transit vize ücreti ile ilgili bilgiye web sitemizin İngiltere vize ücretleri sayfasından kontrol edilebileceği gibi en güncel vize ücretleri ve vize başvurularında hazırlamanız istenen gerekli belgelerden haberdar olmak için vize danışman merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel danışmanlık desteği veren uzman ekibimizden herhangi bir ücret ödemeden bilgi alarak başvuru sürecinizi daha kolay yönetebilirsiniz.

Web sitemizin bu sayfasında sizlere vize başvuru sürecinizde transit vizesi işlemlerinizi yaparken aklınıza takılabilecek;


Transit vize nedir?
Transit vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Transit vize ücretleri nedir?
Transit vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Transit vizesi kaç günde çıkar?
Transit vizesi ile hangi haklara sahip olabilirim?
Transit vize başvurusunu nasıl yaparım?
Transit vize şartları nelerdir?

gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalıştık. Bu bilgilerin haricinde vize merkezimizle iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanlarımızdan güncel ve detaylı bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

İngiltere

Elektronik Vize

Online Vize başvurularında uzun süreli ve yorucu bürokratik işlemleri kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmek ve kapıda vize alınan ülkelerde havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olarak uygulanmaya başlanan türdür E-vize. Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Daha çok turistik ve ticari geziler için verilen e-vize / elektronik vize, diğer vize türleri için uygulanmamaktadır.
İngiltere elektronik vize veren ülkeler arasında bulunmamaktadır. İngiltere hükümetinin e-vize ile ilgili çalışmaları olması durumunda, sizlere en güncel bilgileri yine sayfamızda vereceğiz.