/>
İngiltere Konsolosluğu Resmi web sitesi değildir, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan site sahibi sorumlu tutulamaz.

İngiltere

Çalışma Vizesi

Farklı bir ülkede çalışarak geçici veya daimi olarak kalmak isteyen kişilerin alması gereken vize türüne çalışma vizesi adı verilmektedir. Genel olarak yabancı bir ülkede çalışabilmek için çalışma izni alınması gerekmektedir.

Çalışma vizesi ile ilgili öğrenmek istediğiniz tüm bilgileri ve çalışma vizesi şartları hakkında aklınıza takılan soruların cevaplarına, vize merkezimiz ile iletişim kurarak uzman danışmanlarımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Çalışma Vizesi

Nedir?

İngiltere’de çalışmak, geçici veya daimi olarak ikamet etmek isteyen kişilerin başvurabilecekleri vize türüne İngiltere çalışma vizesi adı verilmektedir. İngiltere çalışma vizesi iki türde alınabilmektedir. İngiltere çalışma vizesi başvurusu kabul edilen kişilere 5 yıllık süre olarak verilmektedir.

Çalışma Vizesi

Şartları Nelerdir?

Çalışma vizesi ile İngiltere’de ikamet etmek isteyen kişilerin karşılamaları gereken şartlar çalışma izni türüne göre aşağıda belirtilmiştir. Buna göre;

Ayrıca İngiltere çalışma vizesi başvurularınızda hazırlamanız gereken evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde konsolosluğa teslim etmeniz gerekmektedir. Listedeki hususlarda veya hazırlayacağınız belgelerde herhangi bir problem olması durumunda başvurunuz vize reddi ile sonuçlanacağı için son derece dikkatli bir şekilde süreci tamamlamalısınız. Belirtilen bu hususlar dışında merak ettiğiniz tüm detayları uzman danışmanlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Çalışma Vizesi Başvurusu

Nasıl Yapılır?

İngiltere çalışma vizesi başvurunuzda konsolosluk üzerinden randevu aldıktan sonra tüm sürecin sadece sizin kontrolünüzde olduğu bir yol izleyebilirsiniz. Fakat unutulmamalıdır ki; bu şekilde yapılan başvurularda tüm süreç boyunca yapacağınız işlemlerde herhangi bir destek almamanız süreci riskli hale getirecektir. Riskleri en aza indirebilmek adına daha sağlıklı bir yol olan vize merkezimiz üzerinden yapılacak başvuruları tavsiye ediyoruz. Bu şekilde yapılan başvurularda uzman danışmanlarımızın yönlendirmeleri ve desteği sayesinde vize reddi riskinizi en aza indirebilir ve zamandan da ciddi derecede tasarruf edebilirsiniz.

Çalışma Vizesi İçin Gerekli

Evraklar Nelerdir?

İngiltere çalışma vizesi için hem sizin hem de İngiltere’de sizi davet eden kurumun temin etmesi gereken birçok evrak bulunmaktadır. Bu sebeple, aşağıda belirtilen evraklarda dikkat etmeniz gereken çalışma şekliniz ve ne tür bir ticari amaçla seyahatinizi gerçekleştireceğinizdir.

Çalışma Vizesi İle Birlikte Sahip Olunan

Haklar Nelerdir?

İngiltere çalışma vizesi ile birlikte sahip olacağınız bazı ayrıcalıkları aşağıda sizler için belirtiyoruz. Bu ayrıcalıklar;

Çalışma Vizesi

Kaç Günde Çıkar?

Hazırladığınız tüm evraklarda ve resmi kurumlara vermiş olduğunuz beyanlarda herhangi bir sorun olmaması durumunda İngiltere çalışma vizenizin sonuçlanma süresi ortalama 3-4 hafta arasında olmaktadır. Resmi makamların yoğunluğu ve tatil günlerinin süreyi etkileyeceği de unutulmamalıdır.

Çalışma Vizesi İşlemlerinde

Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Çalışma vizesi başvurularınızda hazırlanan evraklar ve verilen beyanlar ile ilgili herhangi bir sorun olması ve bunun dışında aşağıda belirtilen huşularda yaşanacak en küçük bir problemde başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Böyle bir durumda vize başvurunuz için ödemiş olduğunu ücretlerin geri iadesi talep edilemez. Ayrıca yapacağını yeni bir başvuruda aynı ücretleri tekrar ödemek zorunda kalacağınızı unutmamalısınız.

Başvuru süreciniz boyunca yaşayabileceğiniz evrak kargaşası sebebi ile vizenizin olumsuz sonuçlanma riski oldukça fazladır. Bu sebeple, başvuru sürecinizi vize danışma merkezimiz üzerinden başlatarak riski en aza indirebilirsiniz. Uzman danışmanlarımız aracılığı ile yapılacak işlemlerde hem zamandan tasarruf etmiş olursunuz hem de işlemlerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Çalışma Vizesi

2022 Ücreti Nedir?

İnternet üzerinden vize ücretlerini araştırdığınızda farklı rakamlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun başlıca sebepleri arasında, araştırma yaptığınız web sitesinin güncel olmaması yada belirtilen vize ücretlerine vize merkezlerinin ek hizmet bedellerinin de eklenmiş olması diyebiliriz. Bu sebeble;

İngiltere çalışma vizesi ücreti web sitemizde yer alan İngiltere vize ücretleri sayfasından kontrol edilebileceği gibi güncel vize ücretleri ve gerekli belgelerden haberdar olmak için profesyonel danışmanlık desteği veren uzman ekibimizden herhangi bir ücret ödemeden bilgi alarak başvuru sürecinizi daha kolay yönetebilirsiniz.

Web sitemizin bu sayfasında sizlere vize başvuru sürecinizde çalışma vizesi işlemlerinizi yaparken aklınıza takılabilecek;


Çalışma vizesi nedir?
Çalışma vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Çalışma vizesi ücretleri nedir?
Çalışma vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Çalışma vizesi kaç günde çıkar?
Çalışma vizesi ile hangi haklara sahip olabilirim?
Çalışma vizesi başvurusunu nasıl yaparım?
Çalışma vizesi şartları nelerdir?

gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalıştık. Bu bilgilerin haricinde vize merkezimizle iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanlarımızdan güncel ve detaylı bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

İngiltere

Elektronik Vize

Online Vize başvurularında uzun süreli ve yorucu bürokratik işlemleri kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmek ve kapıda vize alınan ülkelerde havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olarak uygulanmaya başlanan türdür E-vize. Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Daha çok turistik ve ticari geziler için verilen e-vize / elektronik vize, diğer vize türleri için uygulanmamaktadır.
İngiltere elektronik vize veren ülkeler arasında bulunmamaktadır. İngiltere hükümetinin e-vize ile ilgili çalışmaları olması durumunda, sizlere en güncel bilgileri yine sayfamızda vereceğiz.