İngiltere Konsolosluğu Resmi web sitesi değildir, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan site sahibi sorumlu tutulamaz.

İngiltere

Vize Ücretleri

Herhangi bir sebeple farklı bir ülkeye giriş yapmak isteyen kişilerin, seyahatlerini planladıkları ülkenin Konsolosluklarından veya Başkonsolosluklarından alınan ve süreleri planlanan seyahatlerin nedenine göre değişiklik gösteren izne vize adı verilir. Alınan bu izin kişiye, vatandaşı olmadığı bir ülkeye giriş ve alınan vizenin geçerlilik süresi boyunca o ülkede konaklama hakkı tanımaktadır ve aralarında, vizeye gerek duyulmadan giriş hakkı tanıyan serbest giriş anlaşması bulunmayan ülkeler için geçerlidir. İngiltere ile Türkiye arasında böyle bir anlaşma bulunmadığından dolayı, İngiltere topraklarına giriş yapmak isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi olan vatandaşlarımız vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Web sitemizin bu bölümünde, vize ücretleri hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

İngiltere

2022 Vize Ücretleri

İngiltere vize ücretleri, İngiltere Dış İşleri Bakanlığı tarafından belirlenmekte ve her yıl güncellenmektedir. Vize ücretleri, vizenin türüne ve geçerlilik süresine göre farklılık gösterir. Vize başvurunuzu yetkili bir acente aracılığı ile yapıyorsanız, vize ücretine ek olarak hizmet aldığınız acentenin belirlediği hizmet bedelini ödemelisiniz. Acenteye vereceğiniz hizmet bedeli de almak istediğiniz hizmetin şekline (sizin adınıza form işlemleri, kargo, express vize vb.) ve vize şartlarına göre değişiklik gösterir. Bu ek hizmetlerden faydalanmak zorunlu olmamakla birlikte başvuru sahibinin inisiyatifindedir. Son olarak vize başvuru ücretleri ve alınacak ek hizmetler döviz kuru üzerinden işlem gördüğü için TL karşılığı olarak farklılık gösterecektir.

Vize Ücretleri

Geri Alınabilir mi?

Yapmış olduğunuz vize başvurusunun sonucu ne olursa olsun, konsolosluğa veya acenteye ödenen ücretlerin geri alınması söz konusu değildir. Aynı şekilde başvurunuzu acente aracılığı ile yaparken almış olduğunuz ek hizmetlerin ücretlerini de geri talep edemezsiniz. Bu sebeple olumsuz sonuçlanan başvuruların en önemli sebebi olan eksik evrak ve yanlış verilecek beyanlara çok dikkat etmelisiniz.

Türlerine Göre

Vize Ücretleri

Daha önce de bahsettiğimiz üzere vize ücretleri, başvuru yapılacak vizenin türüne ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Uzun süreli, kısa süreli, tek girişli, çift girişli, multi girişli gibi vize seçeneklerinde ödemeniz gereken ücret farklılık gösterir. Farklı vize türleri, farklı işlemler ve farklı ücretler vize başvuru sürecinizi oluşturmaktadır. Bu sebeple; vize ücretleri konusunda en doğru ve güncel bilgileri almak için, vize ücretleri sayfamızın sonunda yer alan iletişim numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz. Vize danışmanlık merkezimiz ile iletişime geçtikten sonra, uzman danışmanlarımızın aracılığı ile vize ücretlerinin yanı sıra acentemizin hizmet bedelleri ile ilgili bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Vize Ücretleri

Kapsamı Nedir ?

İlgili ülkenin konsoloslukları tarafından belirlenen vize ücretinin yanı sıra danışmanlık merkezimiz ile alacağınız hizmetler için sizlerden ücret talep etmekteyiz. İngiltere Konsolosluğu, alınan vize ücretleri için fatura düzenlememektedir. Fakat vize harcı dışındaki vize merkezimizden alınan her hizmet için fatura düzenliyoruz. Almak istediğiniz ek hizmetlerin çeşidine göre fiyatlarımız değişmektedir. Bu sebeple, iletişim merkezimizi arayarak verdiğimiz hizmetler ve ücretlendirmeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

İngiltere

E-Vize Ücretleri

Şuan için sadece turistik ve ticari vizeler için uygulanan e-vize, başvuru sahiplerini yorucu ve karışık bürokratik işlemlerden kurtarmanın yanı sıra zamandan tasarruf edilmesini sağlamak amacı ile hayata geçirilmiş, internet üzerinden başvuru yapılan vize şeklidir. Ayrıca e-vize başvurusu, kapıda vize alınan ülkeler için havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olmaktadır.

İngiltere, e-vize uygulamasını kullanan ülkeler arasında değildir. İngiltere Hükümeti’nin e-vize ile ilgili çalışmaları hakkında yeni gelişmeler oldukça sizler için web sitemizde gerekli bilgilendirmeyi yapacağız.

2022 Vize Ücretleri

İletişim

Vize başvurusu sahipleri, başvuru için istenen evraklar ile birlikte başvurunun toplam maliyetini öğrenmek istemektedirler. Fakat toplam maliyet, alınan hizmet şekillerinde göre değişiklik göstermekte olduğu için bununla alakalı net bilgiye bizlerle iletişime geçerek en kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Bunların dışında merak ettiğiniz diğer soruların cevaplarını sizlere en doğru şekilde vermekten mutluluk duyacağız. Bu sebeple şimdi bizlerle iletişime geçme zamanı, sizleri bekliyoruz.

Web sitemizin bu sayfasında sizlere vize başvuru sürecinizde vize ücretleri ve almak istediğiniz ek hizmetler ile alakalı aklınıza takılabilecek;


İngiltere vize ücretleri nedir?
unanistan vize ücretleri neleri kapsamaktadır?
E-vize nedir?
İngiltere için e-vize uygulaması var mı?
Ek hizmetler neleri kapsamaktadır?
Ek hizmet ücretleri nedir?
Ödenen vize ve ek hizmet ücretinin iadesini talep edebilir miyim?

gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalıştık. Bu bilgilerin haricinde vize merkezimizle iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanlarımızdan güncel ve detaylı bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Belirtilen fiyatlara ;

Konsolosluk Ücreti, Başvuru Merkezi Ücreti ve Hizmet Bedelimiz Dahildir. Seyahat Sağlık sigortası ücreti hariçtir.

Vize Türü Vize Ücreti
1. Turistik Vize Lütfen Sorunuz
2. Ticari Vize Lütfen Sorunuz
3. Transit Vize Lütfen Sorunuz
4. Aile Arkadaş Ziyareti Lütfen Sorunuz
5. Aile Birleşimi Lütfen sorunuz
6. Öğrenci Vizesi Lütfen sorunuz
7. Au Pair Vizesi Lütfen sorunuz
8. Altın Vize Lütfen sorunuz
9. Yatırımcı Vizesi Lütfen sorunuz
10. Kültür Konferans Vizesi Lütfen Sorunuz

İngiltere

Elektronik Vize

Online Vize başvurularında uzun süreli ve yorucu bürokratik işlemleri kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmek ve kapıda vize alınan ülkelerde havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olarak uygulanmaya başlanan türdür E-vize. Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Daha çok turistik ve ticari geziler için verilen e-vize / elektronik vize, diğer vize türleri için uygulanmamaktadır.
İngiltere elektronik vize veren ülkeler arasında bulunmamaktadır. İngiltere hükümetinin e-vize ile ilgili çalışmaları olması durumunda, sizlere en güncel bilgileri yine sayfamızda vereceğiz.