İngiltere Konsolosluğu Resmi web sitesi değildir, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan site sahibi sorumlu tutulamaz.

İngiltere

Scale Up Vizesi

Farklı bir ülkeye nitelikli işçi olarak giderek birikim yapmak veya yeni bir hayat kurmak isteyen milyonlarca insanı ilgilendiren bir vize türü ile karşınızdayız. Genel olarak iş arama vizesi, işçi vizesi, çalışma vizesi gibi vize türlerinin uygulandığı birçok ülkenin aksine İngiltere’de Scale Up vizesi uygulanmaktadır.

2022 yılında uygulanmaya başlanan bu vize türü ile nitelikli işçi olarak, Scale up kriterlerine uygun olan şirketler aracılığı ile İngiltere’de çalışmaya başlayabilirsiniz. Scale Up 5 yıllık bir süreci kapsamakta ve bu 5 yıllık sürecin başlangıcında başvuru sahibine bir sponsor destek olmakta ve ardından bu destek kalkmaktadır. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde Scale Up vizesi ile ilgili gerekli olan ve merak ettiğiniz tüm konulara ulaşabilirsiniz.

Scale Up Vizesi

Nedir?

Ekonomik Kalkınma ve İş Birliği Örgütü (OECD) tarafından tanımlanmış ve son 3 yıldır %20 oranında yıllık kazancı olan şirketler için geçerli olan bir terimdir. Gelişmekte olan şirketler Scale Up olma özelliği taşımaktadır. Scale Up kriterlerine uygun olan bu şirketler aracılığı ile nitelikli işçi olarak İngiltere’ye gitmek isteyen kişilerin başvurmaları gereken vize türüne ise İngiltere Scale Up vizesi adı verilmektedir.

Scale Up Vize

Şartları Nelerdir?

Scale Up vizesi ile İngiltere’de olmak isteyen kişilerin, Scale Up programına özel olarak belirlenmiş olan şartları karşılıyor olmaları gerekmektedir.

İngiltere Scale Up vizesi başvurunuzu gerçekleştirebilmeniz için yukarıda belirtilen şartların hepsine uyumlu olmanız gerekmektedir. Belirtilen şartlar hakkında aklınıza takılan sorular ve hazırlamanız gereken evraklar ile ilgili en güncel ve doğru bilgiye vize merkezimiz üzerinden uzman danışmanlarımız ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Scale Up Vize

Başvurusu Nasıl Yapılır?

Scale Up vizesi için İngiltere Konsolosluğu üzerinden randevu alarak sizden istenen evrakları hazırladıktan sonra süreci kendiniz takip edebilirsiniz. Fakat bu şekilde yapılan başvurularda evraklarınızı hazırlık aşamasında eksik veya hatalı evrak, yanlış beyanlar başvuru sürecinizin olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir. Bu sebeple daha iyi bir alternatif olan ve hata yapma riskinizi en aza indiren diğer bir seçenek ise, vize danışmanlık merkezi aracılığı ile uzman danışmanlardan destek alarak başvurunuzu gerçekleştirmenizdir. Bu seçenek ile başvuru sürecinizi daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

Scale up Vizesi İçin

Gerekli Evraklar Nelerdir?

Scale Up vize başvurularınızda hazırlamanız gereken evraklar aşağıda listelenmiştir. Bunlar;

Resmi makamların gerekli gördüğü durumlarda, yukarıda belirtilen evraklarda dışında farklı belgeler talep edilebilir. Bu sebeple, sürecin sorunsuz ve hızlı tamamlanabilmesi adına uzman danışmanlarımızdan destek alabilir ve alacağınız profesyonel destek sayesinde başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Scale Up Vizesi İle

Sahip Olunan Haklar Nelerdir?

İngiltere Scale Up vizesi ile İngiltere’ya giden kişi, Scale Up programının sunduğu birçok ayrıcalıklardan yararlanabilmektedir. Bu ayrıcalıklar;

Scale Up Vizesi

Kaç Günde Çıkar?

Scale Up vize başvurunuz esnasında hazırlamış olduğunuz evraklarda herhangi bir eksiklik yada yanlış beyanınız yoksa, vizenizin sonuçlanma süresi ortalama 20-30 iş günü arasındadır. Vizenizin sonuçlanma süresi diplomatik temsilciliklerin yoğunluğuna ve resmi tatil günlerine göre değişmektedir.

Scale Up Vize İşlemlerinde

Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Öncelikle vize başvurunuzda hazırlamış olduğunuz evraklarda herhangi bir sorun olması durumunda başvurunuzun olumsuz sonuçlanacağını belirtmek isteriz. Bu durumla birlikte başvuru için ödemiş olduğunuz ücretleri geri talep etme hakkınız bulunmamaktadır. Ayrıca yeniden başvuru yapmanız halinde aynı ücretlerin tekrar ödenmesi gerekmektedir. Başvuru sürecinizde vize merkezinden danışmanlık alıyorsanız bunun için ödemiş olduğunuz ek ücretlerde geri iade edilmez. Bu sebeple;

Scale Up vize başvurunuzun ekstra masraflar çıkarmadan olumlu sonuçlanması için vize danışmanlık hizmeti alarak başvuru sürecinizi başlatmanız sizler için daha iyi olacaktır. Bu sayede yapmanız gereken işlemleri doğru ve eksiksiz yaparak zamandan da tasarruf etmiş olacaksınız.

Scale Up

2022 Vize Ücreti Nedir?

İngiltere Scale Up vize ücreti konusunda internette yapacağınız araştırmalar sonucu fakrlı vize ücretleri ile karılaşabilirsiniz. Bunun sebebi, bilgi aldığınız sitenin güncel olmaması yada başvuru sürecinizde herhangi bir danışmanlık hizmeti alıyorsanız, bu hizmet için ödenmesi gereken ek ücretlerin vize masrafları içerisinde toplu bir şekilde gösterilmesinden kaynaklanabilir.

İngiltere Scale Up vize ücreti web sitemizde yer alan İngiltere vize ücretleri sayfasından kontrol edilebileceği gibi güncel vize ücretleri ve gerekli belgelerden haberdar olmak için profesyonel danışmanlık desteği veren uzman ekibimizden herhangi bir ücret ödemeden bilgi alarak başvuru sürecinizi daha kolay yönetebilirsiniz.

Web sitemizin bu sayfasında sizlere vize başvuru sürecinizde Scale Up vizesi işlemlerinizi yaparken aklınıza takılabilecek;


Scale up vizesi nedir?
Scale up vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Scale up vizesi ücretleri nedir?
Scale up vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Scale up vizesi kaç günde çıkar?
Scale up vizesi ile hangi haklara sahip olabilirim?
Scale up vize başvurusunu nasıl yaparım?
Scale up vize şartları nelerdir?

gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalıştık. Bu bilgilerin haricinde vize merkezimizle iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanlarımızdan güncel ve detaylı bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

İngiltere

Elektronik Vize

Online Vize başvurularında uzun süreli ve yorucu bürokratik işlemleri kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmek ve kapıda vize alınan ülkelerde havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olarak uygulanmaya başlanan türdür E-vize. Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Daha çok turistik ve ticari geziler için verilen e-vize / elektronik vize, diğer vize türleri için uygulanmamaktadır.
İngiltere elektronik vize veren ülkeler arasında bulunmamaktadır. İngiltere hükümetinin e-vize ile ilgili çalışmaları olması durumunda, sizlere en güncel bilgileri yine sayfamızda vereceğiz.