İngiltere Konsolosluğu Resmi web sitesi değildir, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan site sahibi sorumlu tutulamaz.

İngiltere E-vize

Elektronik Vize

Bilindiği üzere hızlı gelişen teknolojinin etkisiyle günümüzde internetin önemi oldukça fazladır. Sosyal hayatımızda, iş hayatımızda, gündelik hayatımızda olmak üzere hayatımızın her yerinde internet bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu durum ülkeler arası seyahatlerde gerekli olan vize için de geçerli olmaya başlamıştır. Web sitemizin bu bölümünde e-vize hakkında merak edilenleri sizler için derleyip, aklınıza takılan soruların cevaplarını sunuyoruz.

İngiltere vize işlemleri için e-vize uygulaması bulunmamaktadır. İngiltere hükümetinin e-vize için yapacağı çalışmalar doğrultusunda, sizlere sayfamızda gerekli bilgileri sunmaya devam edeceğiz.

Elektronik vize

E-vize Nedir?

E-vize, vize başvurusu yapacak olan kişileri oldukça uzun ve karmaşık bürokratik işlemlerden kurtarmanın yanı sıra zamandan tasarruf etmelerini sağlayan bir vize türüdür. Ayrıca kapıda vize veren ülkelerin havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olan kolay bir sistemdir. E-vize daha çok turistik ve ticari vize başvurularında kullanılabiliyor. Bunun dışında kalan vize çeşitleri için e-vize uygulamasını kullanamazsınız.

Elektronik vize

Nasıl Alınır ?

Öncelikle seyahat etmeyi planladığınız ülkenin e-vize uygulaması olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Sizden istenen evraklar doğrultusunda, pasaport bilgilerinizi online olarak girmeniz gerekiyor. Akabinde kredi kartı veya banka kartınız ile vize harç bedelini ödedikten sonra e-vize çıktınızı alabilirsiniz. Evraklar ülkeye göre değişiklik göstereceği için, ilgili ülkenin resmi internet sayfalarından yada vize danışma merkezlerinden gerekli evraklar hakkında bilgi almanızı öneririz.

Elektronik Vize

Gerekli Evraklar Nelerdir ?

E-vize için pasaport dışında gerekli olan evraklar ilgili ülkenin şartlarına göre değişmektedir. Örneğin Rusya için yapılan e-vize başvurularında seyahatiniz ile ilgili herhangi bir kanıt sunmanıza gerek yoktur. Bu sebeple vize merkezleri ile iletişime geçerek en doğru bilgiye ulaşabilirsiniz.

Elektronik Vize

Sonuçlanma Süresi Nedir ?

E-vize, özelliği bakımından hızlı sonuç alınan vize türüdür. E-vize başvurunuzun sonuçlanma süresi ortalama 1-10 iş günü arasındadır. Ayrıca tek girişli verilen e-vize 30 gün geçerliliğe sahiptir. Almış olduğunuz e-vize ile konaklama süreniz, seyahat edeceğiniz ülkeye göre değişiklik göstermektedir.

Hangi ülkeler

Elektronik Vize Vermektedir ?

2020 yılı itibari ile turistik ve ticari olarak 25 ülke e-vize hizmeti vermektedir. Bu ülkeler;

ürkiye, ABD, Ermenistan, Yeni Zelanda, Kamboçya, Bahreyn, Yeşil Burun Adaları, Gürcistan, Gabon, Kenya, Hindistan, Kuveyt, Moldova, Malezya, Ruanda, Myanmar, Singapur, Sao Tome ve Principe, Sri Lanka, Saint Kitts ve Nevis, BAE, Uganda, Özbekistan, Zambiya ve Zimbabve .

2022 İngiltere için

Elektronik Vize Ücretleri

E-vize ücretleri, seyahat etmeyi planladığınız ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra, Türkiye ile vize anlaşması bulunan ülkeler için ücret ödemenden online olarak vize alabilirsiniz. Güncel e-vize ücretleri için vize merkezleri ile iletişime geçerek daha sağlıklı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Web sitemizin bu sayfasında sizlere e-vize başvuru süreciniz ve e-vize ücretleri ile ilgili aklınıza takılabilecek;


Elektronik vize nedir ?
İngiltere elektronik vize uygulaması var mı?
Elektronik vize nasıl alınır ?
Elektronik vize için gerekli evraklar nelerdir ?
Elektronik vize başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır ?
Elektronik veren ülkeler hangileridir ?
2022 Elektronik vize ücreti ne kadar ?

gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalıştık. Bu bilgilerin haricinde vize merkezimizle iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanlarımızdan güncel ve detaylı bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

İngiltere

Elektronik Vize

Online Vize başvurularında uzun süreli ve yorucu bürokratik işlemleri kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmek ve kapıda vize alınan ülkelerde havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olarak uygulanmaya başlanan türdür E-vize. Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Daha çok turistik ve ticari geziler için verilen e-vize / elektronik vize, diğer vize türleri için uygulanmamaktadır.
İngiltere elektronik vize veren ülkeler arasında bulunmamaktadır. İngiltere hükümetinin e-vize ile ilgili çalışmaları olması durumunda, sizlere en güncel bilgileri yine sayfamızda vereceğiz.