İngiltere Konsolosluğu Resmi web sitesi değildir, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan site sahibi sorumlu tutulamaz.

İngiltere

Aile Ziyareti Vizesi

Farklı bir ülkede yaşayan akraba yada tanıdığınız bir kişinin yanına gitmek istediğinizde almanız gereken vizeye aile ziyareti vizesi yada ziyaret vizesi adı verilir. Ziyaret vizesi ile ilgili bilmeniz gereken detayları ve merak ettiğiniz soruların cevaplarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde vermeye çalışacağız.

İngiltere aile ziyareti vizesi almak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli husus; ziyaret edilecek kişi ile akrabalık bağı varsa bunun kanıtlanması gerekmektedir. Ayrıca ziyaret edilecek kişiden davetiye alınmalıdır. Web sitemizin bu bölümünde aile ziyareti vizesi ile ilgili gerekli olan bilgileri ve aile ziyareti vizesi şartları hakkında merak ettiğiniz önemli konuları sizler için hazırladık.

Aile Ziyareti Vizesi

Nedir?

İngiltere’ye aile veya akrabalık bağı bulunan kişileri ziyaret etmek isteyenlerin alması gereken vizeye İngiltere aile ziyareti vizesi adı verilmektedir. Diğer ülkelerin aksine aile ziyareti vizesi İngiltere için farklılık göstermektedir. İngiltere’ye düzenli olarak seyahat edeceğini belgeleyen kişilere 2, 5 yada 10 yıllık çoklu giriş vizesi ile her girişte 6 aylık ikamet izni verilmektedir.

Aile Ziyareti Vize

Şartları Nelerdir?

İngiltere aile ziyareti vizesi başvurularınız için başvuru sürecinde dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Öncelikle İngiltere Konsolosluğu tarafından belirlenen başvuru evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmalıdır ve hazırlanan evrakların güncel tarihli olması ayrıca dikkat etmeniz gereken bir durumdur. Aile ziyareti vizesi başvurunuzda istenen en önemli belgelerden biri olan davet mektubu, ziyaret edeceğiniz kişi tarafından size gönderilen belgedir. Bu belgenin, seyahat planınıza ve tarihlerine uygun şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir.

Başvuru sürecinize başladıktan sonra karşılaşma riskinizin yüksek olduğu, yanlış yada eksik evrak, hatalı beyan ve evrak kargaşası sorunlarından dolayı sürecin olumsuz sonuçlanması en çok rastlanan sorunların başında gelmektedir. Bu riskleri en aza indirebilmek için, başvuru sürecinizde vize danışma merkezimizden destek alarak sürecinizin daha sağlıklı ve hızlı sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar bölümü, hazırlamanız gereken evraklar ile ilgili sizlere kolaylık sağlayacaktır. Bunların dışında daha detaylı bilgi almak ve aklınıza takılan soruları cevaplandırabilmek için vize danışmanlık merkezimiz ile iletişime geçerek, uzman danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Aile Ziyareti Vize

Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere aile ziyareti vizesi başvurunuzu, konsolosluk üzerinden randevu aldıktan sonra sizden istenen evrakları hazırlayarak başvuru sürecinizin takibini yapabilirsiniz. Fakat bu şekilde yapılan başvurularda oldukça sık karşılaşılan eksik veya hatalı evrak yada yanlış beyanlardan dolayı başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir ve vize reddi ile karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız, vize danışmanlık merkezi aracılığı ile başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz. Bu şekilde hata riskinizi en aza indirerek, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını sağlamış olursunuz.

Aile Ziyareti Vizesi İçin

Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere ziyaret vize başvurusu için hazırlanması istenen evrakları sizler için aşağıda listeledik. Bunlar;

Yukarıda listelenen evraklar ile ilgili daha detaylı bilgi alabilmek için vize danışma merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle daha doğru yönlendirme alabilir ve başvurunuzu olumlu bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

Aile Ziyareti Vizesi

ile Sahip Olunan Haklar Nelerdir?

İngiltere ziyaret vizesi ile sahip olabileceğiniz bazı haklar bulunmaktadır. Bu haklar;

Aile Ziyareti Vizesi

Kaç Günde Çıkar?

İngiltere aile ziyareti vizesi başvurunuz için hazırlamış olduğunuz evraklar ile ilgili herhangi bir eksiklik yada verilen beyanlarda yanlışlık olmaması durumunda, vize başvurunuz ortalama 3 hafta içerisinde sonuçlanacaktır. Vizenizin sonuçlanma süresi diplomatik temsilciliklerin yoğunluğuna ve resmi tatil günlerine göre değişmektedir.

Aile Ziyareti Vize İşlemlerinde

Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

İngiltere aile ziyareti vizesi başvurularınız için yaptığınız işlemler esnasında, aşağıda belirtmiş olduğumuz hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Yapılacak hatalardan dolayı vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda, başvuru için ödenen ücretlerin geri alınamayacağı ve tekrar bir başvuru yapmanız halinde aynı ücretlerin tekrar ödenmesi gerekmektedir.

İngiltere ziyaret vizesi başvurularınızda dikkat etmeniz gerekenler;

Ziyaret vize başvurunuzun, size ek maliyetler çıkarmadan olumlu sonuçlanması için vize danışmanlık hizmeti alarak başvuru sürecinizi başlatmanız sizler için daha iyi olacaktır. Bu sayede yapmanız gereken işlemleri doğru ve eksiksiz yaparak zamandan da tasarruf etmiş olacaksınız.

Aile Ziyareti

2022 Vize Ücreti Nedir?

İngiltere vize ücretleri, başvurulacak vize türüne, başvuru sahibinin yaşına ve vizenin süresine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca her yıl vize ücretlerinde güncelleme yapılmaktadır. Bunun dışında başvurunuzu, danışmanlık merkezi üzerinden hizmet alarak yapıyorsanız bunun içinde bir ödeme yapılacağı unutulmamalıdır.

İngiltere aile ziyareti vize ücreti web sitemizde yer alan İngiltere vize ücretleri sayfasından kontrol edilebileceği gibi güncel vize ücretleri ve gerekli belgelerden haberdar olmak için profesyonel danışmanlık desteği veren uzman ekibimizden ücretsiz bir şekilde bilgi alarak başvuru sürecinizi daha kolay yönetebilirsiniz.

Web sitemizin bu sayfasında sizlere vize başvuru sürecinizde aile ziyareti vizesi işlemlerinizi yaparken aklınıza takılabilecek;


Ziyaret vizesi nedir?
Ziyaret vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Ziyaret vizesi ücretleri nedir?
Ziyaret vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Ziyaret vizesi kaç günde çıkar?
Ziyaret vizesi ile hangi haklara sahip olabilirim?
Ziyaret vize başvurusunu nasıl yaparım?
Ziyaret vize şartları nelerdir?

gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalıştık. Bu bilgilerin haricinde vize merkezimizle iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanlarımızdan güncel ve detaylı bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

İngiltere

Elektronik Vize

Online Vize başvurularında uzun süreli ve yorucu bürokratik işlemleri kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmek ve kapıda vize alınan ülkelerde havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olarak uygulanmaya başlanan türdür E-vize. Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Daha çok turistik ve ticari geziler için verilen e-vize / elektronik vize, diğer vize türleri için uygulanmamaktadır.
İngiltere elektronik vize veren ülkeler arasında bulunmamaktadır. İngiltere hükümetinin e-vize ile ilgili çalışmaları olması durumunda, sizlere en güncel bilgileri yine sayfamızda vereceğiz.