İngiltere Konsolosluğu Resmi web sitesi değildir, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan site sahibi sorumlu tutulamaz.

İngiltere

Innovator Vizesi

Bilindiği üzere Farklı bir ülkede yatırım veya bağış yaparak o ülkede oturum izni almak isteyen kişilerin sahip olması gereken vize türüne Yatırımcı vizesi adı verilmektedir. Innovator vizesi ise İngiltere’ye özgü bir nevi yatırımcı vizesi olmaktadır. Ülkeye giriş yapan kişiler belirlenen şartları karşıladıklarında geçici olarak oturum izni sahibi olurlar. Daha sonrasında uygulanması gereken adımları sorunsuz bir şekilde yerine getiren vize sahibi ilgili ülkenin vatandaşlığına da başvuru hakkı kazanabilirler.

İngiltere için belirlenen yatırım şartlarını ve bu şartları belirlenen kurallar çerçevesinde uygulayan vize sahipleri, aile bireyleri içinde aynı adımları uygulama hakkına sahiptirler. Bu bölümünde İngiltere Innovator vizesi ile ilgili bilgileri ve İngiltere Innovator vize şartları hakkında aklınıza takılan soruları sizler için hazırladık.

Innovator Vizesi

Nedir?

İngiltere mevcut pazarında bulunmayan yenilikçi, uygulanabilir bir iş fikrini İngiltere’de hayata geçirmek isteyen kişilerin başvurabildiği vize türüne İngiltere Innavator vizesi adı verilmektedir.

Innovator vizesi için ortak bir girişim ile başvuru yapılabileceği gibi tek başınıza veya bir grubun üyesi olarak da başvuru yapabilirsiniz. Innovator vizesi şartları ve hazırlanması gereken evraklarla ilgili detaylı bilgiye yazımızın ilerleyen kısmında ulaşabilirsiniz.

Innovator Vizesi

Şartları Nelerdir?

İngiltere Innovator vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için hükümetin belirlemiş olduğu şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Bu şartlar;

Yukarıda belirtilen hususlar dışında merak ettiğiniz veya aklınıza takılan tüm konular için vize danışma merkezimiz üzerinden uzman danışmanlarımız ile iletişime geçerek başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Innovator Vize Başvurusu

Nasıl Yapılır?

İngiltere Innovator vizesi başvurusu diğer vize türlerine göre daha farklı evraklara ve uygulanması gereken adımlara sahip olduğu için başvurunuzu vize danışma merkezi üzerinden başlatmanızı tavsiye ederiz. Tüm süreci kendiniz kontrol etmek ve başvurunuzu destek almadan sonuçlandırmak istemeniz halinde, resmi evraklarda veya resmi kurumlardaki mülakatlarda yapacağınız en ufak bir hata sürecin olumsuz sonuçlanmasına sebep olacaktır. Bu sebeple uzman danışmanlarımız ile birlikte takip edilen başvuru sürecinde hata yapma riskinizi ortadan kaldırarak, başvurunuzun sorunsuz bir şekilde sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz.

Innovator Vizesi İçin

Gerekli Evraklar Nelerdir?

Yukarıda belirtilen evraklar dışında yetkili makamların gerekli gördüğü durumlarda farklı evraklar talep edebileceğiniz unutmamalısınız. Evrak hazırlama aşamasında telaşa kapılmadan işlemlerinizi gerçekleştirmeniz oldukça önemlidir. Bu sebeple uzman danışmanlarımızdan destek alarak herhangi bir problem yaşamadan başvuru sürecinizi takip edebilirisiniz.

Innovator Vizesi

ile Sahip Olunan Haklar Nelerdir?

İngiltere Innovator vizesi ile sahip olabileceğiniz bazı ayrıcalıklar bulunmaktadır. Bu ayrıcalıklar;

Innovator Vizesi

Kaç Günde Çıkar?

İngiltere Innovator vizesi için yatırım işlemlerinizin sonunda evraklarınızda herhangi bir sorun olmamasına da bağlı olarak vize başvurunuz ortalama 8-10 hafta içerisinde sonuçlanacaktır. Vizenizin sonuçlanma süresi diplomatik temsilciliklerin yoğunluğuna ve resmi tatil günlerine göre değişmektedir.

Innovator Vizesi İşlemlerinde

Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

İngiltere Innovator vizesi başvurunuzda hazırlamış olduğunuz evraklar, süreç içinde yetkili makamlara vereceğiniz beyanlar başvurunuz için oldukça önemlidir. Belirtilen bu durumlarda yaşayacağını herhangi bir problem, vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebep olacaktır. Vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması size hem zaman hem de maddi olarak zarar vereceğini dikkate almalısınız.

İngiltere Innovator vize başvurularınızda dikkat etmeniz hususlar;

Belirtilen bu hususlara dikkat ederek yapacağınız vize başvurunuz için daha sağlıklı bir alternatifi seçme şansınız bulunmaktadır. Vize danışmanlık merkezi üzerinden hizmet alarak başvuru sürecinizi başlatabilir ve bu sayede işlemlerinizi doğru ve eksiksiz yaparak zamandan da tasarruf edebilirsiniz.

Innovator Vizesi

2022 Ücreti Nedir?

İngiltere vize ücretleri başvurulacak vize türüne, başvuru sahibinin yaşına ve vizenin süresi başta olmak üzere birçok sebepten dolayı değişiklik gösterebilir. Bunun dışında, internette yapacağınız vize ücreti araştırmalarında yanılma payınız oldukça fazladır. Araştırma yaptığınız web sayfasının güncel olmaması yada vize ücretlerine, alabileceğiniz ek hizmetlerin ücretlerinin de eklenerek yayınlaması sizi yanıltabilir. Bu sebeple başvurunuz için vize merkezlerinden herhangi bir danışmanlık hizmeti alıyorsanız, bu hizmet için ödeme yapılacağını belirtmek isteriz.

Vize başvurunuzun olumlu yada olumsuz sonuçlanması fark etmeksizin, başvurunuz için ödemiş olduğunuz ücretleri geri talep etme hakkınız bulunamamaktadır. Bu yüzden başvurunuzu profesyonel danışmanlar ile birlikte gerçekleştirmeniz, vizenizin olumlu sonuçlanması açısından oldukça önemlidir.

İngiltere Innovator vize ücreti web sitemizde yer alan İngiltere vize ücretleri sayfasından kontrol edilebileceği gibi güncel vize ücretleri ve gerekli belgelerden haberdar olmak için profesyonel danışmanlık desteği veren uzman ekibimizden herhangi bir ücret ödemeden bilgi alarak başvuru sürecinizi daha kolay yönetebilirsiniz.

Web sitemizin bu sayfasında sizlere vize başvuru sürecinizde Innovator vizesi işlemlerinizi yaparken aklınıza takılabilecek;


Innovator vizesi nedir?
Innovator vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Innovator Vizesi vize ücretleri nedir?
Innovator vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Innovator vizesi kaç günde çıkar?
Innovator vizesi ile hangi haklara sahip olabilirim?
Innovator vizesi vize başvurusunu nasıl yaparım?
Innovator vizesi vize şartları nelerdir?

gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalıştık. Bu bilgilerin haricinde vize merkezimizle iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanlarımızdan güncel ve detaylı bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

İngiltere

Elektronik Vize

Online Vize başvurularında uzun süreli ve yorucu bürokratik işlemleri kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmek ve kapıda vize alınan ülkelerde havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olarak uygulanmaya başlanan türdür E-vize. Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Daha çok turistik ve ticari geziler için verilen e-vize / elektronik vize, diğer vize türleri için uygulanmamaktadır.
İngiltere elektronik vize veren ülkeler arasında bulunmamaktadır. İngiltere hükümetinin e-vize ile ilgili çalışmaları olması durumunda, sizlere en güncel bilgileri yine sayfamızda vereceğiz.