İngiltere Konsolosluğu Resmi web sitesi değildir, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan site sahibi sorumlu tutulamaz.

İngiltere

Aile Birleşimi

Aile birleşimi vizesi, yabancı bir ülkede oturum izni bulunan veya o ülkenin vatandaşlığına sahip olan kişinin eşinin, çocuklarının veya akrabalarının bulunduğu ülkede yaşayabilmeleri için başvurmaları gereken vize türüdür.

Aile birleşimi vizesi genellikle evlilik yolu ile farklı bir ülkede yaşamaya başlayacak olan kişilerin başvuru yaptıkları vize türü olarak bilinmektedir. Fakat yazımızın başında da belirttiğimiz gibi yasal oturum hakkı olan veya vatandaşlığı bulunan kişi hali hazırda evli olduğu eşi ve çocuklarını, akrabalık bağının bulunduğu yakınlarını da bu vize üzerinden bulunduğu ülkeye alabilir. Hatta bakıma muhtaç olan akrabaları için de bu şartlar geçerlidir.

Bunlarında dışında aile birleşimi vizesi ile ilgili gerekli tüm bilgilere ve aile birleşimi vize şartları hakkında aklınıza takılan tüm sorunların cevaplarına vize merkezimiz üzerinden uzman danışmanlarımızla iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Aile Birleşimi

Nedir?

İngiltere sınırları içerisinde oturum hakkı veya vatandaşlığı bulunan eş, çocuk, yakın akrabası yanına yerleşerek İngiltere’de yaşamak isteyen kişinin başvurması gereken vize türüne İngiltere aile birleşimi vizesi denir. İngiltere sınırları içerisinde yaşayan kişi üzerinden yapılan bu birleşim için hali hazırda evli olan yada anne-baba, yakın akraba vasıtası ile gerçekleştirilebilirken, diğer yandan evlilik yolu ile de gerçekleştirilebilir.

İngiltere aile birleşimi vizesine başvuru yapabilecek olan kişileri şu şekilde sıralayabiliriz;

Aile Birleşimi

Şartları Nelerdir?

İngiltere aile birleşimi vizesi diğer vize türlerine göre daha detaylı ve karmaşık şartlara sahip bir vize türüdür. Başvuru için gerekli olan temel şartlar;

Aile bileşimi vizesine, oturum iznine sahip olan veya vatandaşlığı bulunan kişi ile evlilik yolu ile başvurulacağı gibi diğer yandan İngiltere sınırları içerisinde ikamet eden anne, baba, çocuk veya akraba üzerinden de başvuru gerçekleştirilebilir.

Aile Birleşimi Başvurusu

Nasıl Yapılır?

İngiltere aile birleşimi vizesi başvurusunun yapılabilmesi için izlenebilecek iki yol bulunmaktadır. Bu yollardan riskli olabilecek bir seçenek olan ve tüm süreci kendinizin yönettiği başvuru şeklidir. Konsolosluk üzerinden alacağınız randevu ile hazırlamanız gereken evrakları tamamladıktan sonra bu evrakların teslimini de kendiniz yaparak başvuru sürecini sonlandırabilirsiniz. Fakat başta da belirttiğimiz üzere bu şekilde yapılan başvuruların olumsuz sonuçlanma riski oldukça fazladır. Evrak hazırlama aşamasında yaşanabilecek bir kargaşa yada gecikme yüzünden vize reddi ile karşılaşabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen riski en aza indirebilmek adına tavsiye edebileceğimiz diğer bir başvuru şekli ise; vize danışma merkezi üzerinden uzman danışmanlar ile birlikte başlatabileceğiniz başvuru sürecidir. Profesyonel destek alarak yapılan başvurularda özellikle resmi evraklarda olabilecek hata riskinizi en aza indirebilirsiniz. Ayrıca planlı ve sakin yürütülen süreç ile zamandan da ciddi derecede tasarruf edebilirsiniz.

Aile Birleşimi

Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere aile birleşimi vizesi başvurunuzu hangi şartlarda yapacağınıza bağlı olarak hazırlamanız gereken evraklar değişiklik gösterecektir.

Belirtilen bu evraklar dışında, resmi makamlar gerekli gördüğü hallerde farklı belgeler isteyebilirler. Bu sebeple evrak işlemlerinizin tamamen bittiğine emin olmadan evrak teslimi yapmamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca bu karmaşık süreci vize merkezimiz ile iletişime geçerek uzman danışmanlar eşliğinde sorunsuz ve kolayca sonlandırabilirsiniz.

Aile Birleşimi ile

Sahip Olunan Haklar Nelerdir?

Aile birleşimi vizesi ile İngiltere’de belli haklara sahip olacaksınız. Bu haklar;

Aile Birleşimi

Kaç Günde Çıkar?

Vize başvurularında sık sorulan diğer bir soru, başvuruların sonuçlanma süresi ile ilgilidir. Başvuru evraklarınızda herhangi bir sorun olmaması durumunda İngiltere aile birleşimi vizeniz 3-4 ay içerisinde sonuçlanacaktır. Resmi makamların yoğunluğu ve tatil günlerinin bu süreyi etkileyeceğini unutmamalısınız.

Aile Birleşimi

Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Vize başvurularınızda evrak hazırlama aşamasında ve sözlü mülakatlarda telaş yapmamanız çok önemlidir. Paniğe kapılmanız halinde yaşanacak sorunlar başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebep olacaktır. Olumsuz sonuçlanmış başvuru ise, zaman kaybı ve maddi zarar anlamına gelmektedir. Ayrıca bu durumda başvurunuz için ödemiş olduğunuz ücretleri geri alma hakkınız bulunmamaktadır. Bunun dışında başvurunuzu vize merkezi üzerinden ek hizmet alarak yaptıysanız, almış olduğunuz ek hizmetleri için ödenen ücretleri de geri alma şansınızın olmadığını belirtmek isteriz.

Böyle bir durum ile karşılaşan başvuru sahipleri maalesef yeniden yapacakları aile birleşimi vize başvurusunda aynı ücretleri tekrar ödemek zorunda kalacaklardır. Bu sebeple, İngiltere aile birleşimi vizesi başvurularında dikkat edilmesi gereken hususları sizler için listeledik.

Belirtmiş olduğumuz maddelere dikkat edilmesi durumunda, başvurunuzun olumsuz sonuçlanma riskini en aza indirmiş olacaksınız. Ayrıca vize danışma merkezimiz üzerinden uzman danışmanlarımız ile beraber yapacağını başvurularda, zamanı olumlu kullanarak işlemlerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Aile Birleşimi

2022 Ücreti Nedir?

İngiltere aile birleşimi vize ücretleri farklı sebeplerden dolayı değişiklik gösterebilir. İnternet üzerinden yapacağınız araştırmalar size doğru ve güncel ücretleri yansıtmayabilir. Bunun diğer sebebi görmüş olduğunuz ücretlerin bazılarında vize merkezi ek hizmet ücretleri eklenmiş bir şekilde yazılmasıdır.

İngiltere aile birleşimi vize ücreti web sitemizde yer alan İngiltere vize ücretleri sayfasından kontrol edilebileceği gibi güncel vize ücretleri ve gerekli belgelerden haberdar olmak için profesyonel danışmanlık desteği veren uzman ekibimizden herhangi bir ücret ödemeden bilgi alarak başvuru sürecinizi daha kolay yönetebilirsiniz.

Web sitemizin bu sayfasında sizlere vize başvuru sürecinizde aile birleşimi vizesi işlemlerinizi yaparken aklınıza takılabilecek;


Aile birleşimi vizesi nedir?
Aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Aile birleşimi vize ücretleri nedir?
Aile birleşimi vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar?
Aile birleşimi vizesi ile hangi haklara sahip olabilirim?
Aile birleşimi vize başvurusunu nasıl yaparım?
Aile birleşimi vize şartları nelerdir?

gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalıştık. Bu bilgilerin haricinde vize merkezimizle iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanlarımızdan güncel ve detaylı bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

İngiltere

Elektronik Vize

Online Vize başvurularında uzun süreli ve yorucu bürokratik işlemleri kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmek ve kapıda vize alınan ülkelerde havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olarak uygulanmaya başlanan türdür E-vize. Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Daha çok turistik ve ticari geziler için verilen e-vize / elektronik vize, diğer vize türleri için uygulanmamaktadır.
İngiltere elektronik vize veren ülkeler arasında bulunmamaktadır. İngiltere hükümetinin e-vize ile ilgili çalışmaları olması durumunda, sizlere en güncel bilgileri yine sayfamızda vereceğiz.