İngiltere Konsolosluğu Resmi web sitesi değildir, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan site sahibi sorumlu tutulamaz.

İngiltere

Öğrenci Vizesi

Farklı bir ülkede kolej, üniversite (lisans, yüksek lisans, doktora) veya dil eğitimi almak isteyen kişilerin öğrenci vizesine sahip olmaları gerekmektedir. İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yaparken alacağınız eğitimin süresine ve çeşidine göre hazırlanması gereken evraklar değişiklik göstermektedir. Dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapan İngiltere için öğrenci vizesi ile ilgili gerekli olan bilgileri bu bölümde bulabilirsiniz.

Başvuru sürecinde hazırlanması gereken evraklar bakımından karmaşık işlemlerin olmasından dolayı vize danışma merkezimizden destek alarak süreci daha kolay hale getirebilirsiniz. Ayrıca öğrenci vizesi ile ilgili gerekli olan en güncel bilgileri ve öğrenci vize şartları hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarına uman danışmanlarımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Vizesi

Nedir?

İngiltere’de üniversite (lisans, yüksek lisans, doktora) veya dil eğitim almak isteyen kişilerin başvurmaları gereken vize türüne İngiltere öğrenci vizesi adı verilmektedir. Dil eğitimi gibi kısa süreli olan eğitimlerde 6-11 ay arası geçerli olan kısa süreli öğrenci vizesi, kolej veya üniversite düzeyinde olan eğitimler için ise 6 aydan uzun süreli öğrenci vizesi verilmektedir.

Öğrenci Vizesi

Şartları Nelerdir?

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapabilmeniz için bazı şartları karşılıyor olmanız gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen şartlar dışında, hazırlamanız gereken evrakların sorunsuz bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Bu sebeple evrak kargaşası yaşamamak adına, başvuru sürecinizi vize danışma merkezimiz üzerinden başlatmanızı tavsiye ederiz. Uzman danışmanlarımız ile birlikte başvuru sürecinizi en sağlıklı şekilde sonuçlandırarak, vize reddi ile karşılaşma riskinizi ortadan kaldırmış olursunuz.

Öğrenci Vizesi Başvurusu

Nasıl Yapılır?

İngiltere öğrenci vizesi başvurunuz için izleyebileceğiniz iki yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki; tüm başvuru sürecini kendinizin kontrol ettiği ve baştan uygulanması gereken adımları tek tek planlamanız gereken bir süreçtir. Bu şekilde yapılan başvurularda hazırlamanız gereken evraklar, resmi kurumlar ile iletişim vb. tüm işlemleri zamanı da hesaba katarak sonuçlandırmak zorunda olacaksınız. Bu sebeple, evrak hazırlama aşamasında veya zaman konusunda yapılacak hatalardan dolayı başvurunuzun olumsuz sonuçlanma riski oldukça fazladır.

Bu riski en aza indirebilmek adına uygulayabileceğiniz diğer bir yol ise; vize danışma merkezimiz üzerinden uzman danışmanlarımız ile birlikte başlatabileceğiniz başvuru sürecidir. Bu süreçte profesyonel danışmanlarımız sayesinde herhangi bir evrak kargaşası yaşamadan ve zamandan da ciddi derecede tasarruf ederek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Öğrenci Vizesi İçin Gerekli

Evraklar Nelerdir?

Eğitim şeklinize göre hazırlamanız gereken evraklarda farklılık göstereceği için İngiltere öğrenci vizesi başvurunuzda öncelikle temel evraklarınızın hazırlığını yapmanızı tavsiye ederiz. Daha sonrasında dil okulu veya üniversite eğitimi için sizden istenen öğrenim evraklarınızı tamamlayarak başvurunuzu sonuçlandırabilirsiniz. Evrak hazırlama aşamasında vize danışma merkezimiz üzerinden uzman danışmanlarımız ile koordineli hareket ederek işlemlerinizi daha hızlı ve doğru bir şekilde yapabilirsiniz. Hazırlamanız gereken tüm evrakları sizler için aşağıda listeledik. Bunlar;

Belirtilen bu evraklar dışında resmi kurumların gerekli gördükleri durumlarda farklı evraklar talep edebileceğini hatırlatmak istiyoruz. Bu sebeple en güncel evrak listesine vize merkezimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

öğrenci Vizesi İle Birlikte Sahip Olunan

Haklar Nelerdir?

İngiltere öğrenci vizesi ile sahip olabileceğiniz bazı ayrıcalıklarda bulunmaktadır.

Öğrenci Vizesi

Kaç Günde Çıkar?

İngiltere öğrenci vizesi başvurunuz, hazırladığınız evraklarda herhangi bir problem olmaması durumunda ortalama 3 hafta içerisinde sonuçlanacaktır. Resmi kurumların yoğunluğu ve tatil günlerine göre bu süre değişiklik gösterebilir.

Öğrenci Vizesi İşlemleri

Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

İngiltere öğrenci vizesi başvuru süreciniz boyunca hazırlamanız gereken evraklarda veya resmi kurumlarda yapılacak olan mülakatlar herhangi bir sorun olması durumunda başvurunuz vize reddi ile sonuçlanacaktır. Bu gibi olumsuz durumlarda, başvuru sürecinizde ödemiş olduğunuz ücretleri geri alamaz ve tekrar bir başvuru yapılması halinde aynı ücretlerin yeniden ödemelisiniz. Belirtilen sorunları yaşamamanız adına aşağıda belirtilen tüm hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Belirtilen bu hususlara istinaden, başvuru sürecinizin size fazladan masraflar çıkarmadan hızlı ve olumlu olarak sonuçlanması adına vize danışma merkezimiz ile iletişime geçerek uzman danışmanlarımızın desteği ile başvuru sürecinizi başlatmanızı tavsiye ediyoruz.

Öğrenci Vizesi

2022 Ücreti Nedir?

İngiltere öğrenci vize ücretleri, alacağınız eğitime göre belli olan kısa yada uzun süreli vize türüne göre değişiklik gösterir. Bunun dışında başvurunuz için vize danışmanlık merkezi üzerinden hizmet alıyorsanız, bunun içinde bir ödeme yapılacağı unutulmamalıdır.

İngiltere öğrenci vize ücreti web sitemizde yer alan İngiltere vize ücretleri sayfasından kontrol edilebileceği gibi güncel vize ücretleri ve gerekli belgelerden haberdar olmak için profesyonel danışmanlık desteği veren uzman ekibimizden herhangi bir ücret ödemeden bilgi alarak başvuru sürecinizi daha kolay yönetebilirsiniz.

Web sitemizin bu sayfasında sizlere vize başvuru sürecinizde öğrenci vizesi işlemlerinizi yaparken aklınıza takılabilecek;


Öğrenci vizesi nedir?
Öğrenci vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Öğrenci vizesi ücretleri nedir?
Öğrenci vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
Öğrenci vizesi kaç günde çıkar?
Öğrenci vizesi ile hangi haklara sahip olabilirim?
Öğrenci vizesi başvurusunu nasıl yaparım?
Öğrenci vizesi şartları nelerdir?

gibi sorularınızın cevaplarını vermeye çalıştık. Bu bilgilerin haricinde vize merkezimizle iletişime geçerek konusunda uzman vize danışmanlarımızdan güncel ve detaylı bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

İngiltere

Elektronik Vize

Online Vize başvurularında uzun süreli ve yorucu bürokratik işlemleri kolaylaştırmak, zamandan tasarruf etmek ve kapıda vize alınan ülkelerde havaalanlarında oluşan uzun kuyruklara alternatif olarak uygulanmaya başlanan türdür E-vize. Bu vize türüne internet üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Daha çok turistik ve ticari geziler için verilen e-vize / elektronik vize, diğer vize türleri için uygulanmamaktadır.
İngiltere elektronik vize veren ülkeler arasında bulunmamaktadır. İngiltere hükümetinin e-vize ile ilgili çalışmaları olması durumunda, sizlere en güncel bilgileri yine sayfamızda vereceğiz.